rallyalbum.hu: Ez az oldal nem aktív és csak kísérleti jellegű! A weblapon lévő tartalmak a nyílt Archive.org tartalomszolgáltató által vannak kezelve. A tartalomért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Az jelenlegi oldal tiszteletben tartja mások szellemi tulajdonjogait és egyéb tulajdonjogait. Az archívum megfelelő körülmények között és saját belátása szerint eltávolíthat bizonyos tartalmat, vagy letilthatja a tartalomhoz való hozzáférést, amely úgy tűnik, hogy sérti mások szerzői jogait vagy más szellemi tulajdonjogait. Ha úgy gondolja, hogy az oldalon található elérhető anyagok megsértették szerzői jogait lépjen kapcsolatba a szerkesztőkkel és haladéktalanul eltávolítjuk azokat!
       rovata

Szezonkezdet Veszprémben

ROWE RS Synt Rallye - 2004-es Rallye Túra Bajnokság első futama

Március első hétvégéjén rendezte meg Füredi András és csapata a Rallye Túra Bajnokság első, évadnyitó futamát Veszprémben. A jól ismert pályák okoztak némi meglepetést, hiszen mind a királyszentistváni, mind a lőtéri külön próba szakaszok aszfalt borításúak voltak (az eddig megszokott murvával szemben).
Ezt a két szakaszt a párosoknak háromszor kellett teljesíteniük. Az első gyorsasági 5,6 km, a második 8 km hosszú volt. A versenyen összesen 149 kilométert tettek meg a versenyzők.
Bár a Posta okozott egy kis kavarodást - hiszen a nevezések nem érkeztek meg időben - az átvételeken végül 107 autó párosa jelent meg.
A mezőny a szokáshoz híven szombaton reggel 8 órától délután 4-ig ismerkedhetett a pályákkal a verseny előtt. Vasárnap reggel 7 órakor rajtolt az első autó a Budapesti úti ESSO Töltőállomástól, és vágott neki az első szakasznak.
A királyszentistváni gyorsasági szakasz két körből állt. Sajnos már az első szakaszon többen búcsút inthettek a folytatásnak, ugyanis az első lassító előtt olaj került a pályára, és ezen többen is kicsúsztak. Ezt leszámítva a pályák rendben voltak, és tetszett a versenyzőknek. A futamon végül is - az előfutókat és a H3, licences kategóriát leszámítva - 61 autó lett értékelve.

A Rallye Túra Bajnokságban értékelt abszolút első helyen a Nemes Csaba - Gács Gábor páros végzett egy Lada VFTS-sel, így természetesen a H1 kategória legnagyobb serlegét is ők vihették haza. Második helyen egy Lancia Deltával Fazekas Tibor és Szpisják Zsolt ért célba, míg a harmadik helyen - pályafutásuk eddigi legjobb eredményét felmutatva - a Braun Krisztián - Nagy Béla duó zárta a versenyt egy Honda Civic-kel. A H3 kategóriában az MNASZ regisztrálásának köszönhetően nyolc páros nevezett, közülük ifj. Érdi Tibor és navigátora, Bebtó Ferenc végzett a legelőkelőbb helyen. Második helyen egy osztrák páros, Thomas Jung és Heinrich Vorhemus teljesítette a távot egy Opel Astrával, a harmadik pedig a Suba Egon - Suba Ákos testvérpár lett az I. osztályból ismert Skoda Feliciájukkal. A tavalyi év bajnokai, Pintér László és Bodnár Gergely ezen a versenyen együtt nem álltak rajthoz, autójuk még nem készült el. A pilóta, Pintér László Ősz Lászlóval az oldalán előfutóként ugyan, de egy Mitsubishi Lancert terelgetett. A H2 kategória legjobbja az abszolút második helyezett Fazekas - Szpisják páros lett, második helyen Sipos Zoltán és Kathi Zsolt végzett egy BMW 325-sel, a kategória harmadik helyéért járó serleget pedig a Czene János - Jánosi Jenő duó vihette haza. A H1 kategóriában, mint említettük a Nemes - Gács versenyzőpáros végzett az első helyen. Második helyen a Tomcsányi testvérek, a harmadik helyen pedig a Siska - Gyulai kettős végzett. Az újonnan létrehozott N3 kategóriában összesen két autó nevezett. A Gál József - Vince István duó a Renault Clióval az abszolút ötödik helyet érte el, Szolnoki Szabolcs és Szolnoki Krisztián a Rallyalbum Motorsport Egyesület versenyzői, pedig kategóriában mögöttük a második helyen, összetettben a 11. helyen zárta a versenyt. Az A3 kategória legnagyobb serlege az abszolút 3. helyezett Braun Krisztián - Nagy Béla pároshoz került. Mögöttük mintegy 33 másodperccel lemaradva Hefler Róbert és Csóka Balázs végzett a második helyen szintén egy Honda Civic-kel, az A3 kategória harmadik legjobb párosa Nagy Attila és Vida Péter lett. Az N2 kategória első helyezettje a Tavali Ferenc - Tavaliné Tóth Mónika páros lett, mögöttük szintén Hona Civic-kel pontosan egy perccel lemaradva Honfi Balázs és Horváth Tamás, a harmadik helyen pedig a Marton Norbert - Marton Krisztián páros végzett. Az A2 kategória nyertese az ifj. Kerék György és navigátora, Kerékné Mravik Judit lett. Mögöttük 11 másodperccel lemaradva Locher János és Leányvári László végzett, a kategória harmadik helyéért járó serleget pedig Szamosi Péter és Mátraházi Donát vitte haza. Az N1 kategóriában a Dér Péter - Dér Gábor páros teljesítette leggyorsabban az előírt távot, mögöttük a Szabó Krisztián - Margittai István páros ért be a második helyen, és Szabóéktól mindössze öt másodperccel lemaradva Vámos Miklós és Thoma Gábor végzett a kategória harmadikjaként. Az A1 kategória első helyét Strider Zoltán és Hangácsi István szerezte meg, majd egy perccel végzett mögöttük a Murai József - Murai Gábor páros, és a trabantosok közül a harmadik helyen Szilágyi Dezső és Hodosi Gyula végzett.

A Rallye Túra Bajnokság második futama április 17-18-án kerül megrendezésre Komlón.